iptal ve İade Şartları

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

MADDE 13: CAYMA HAKKI

13.1. ALICI’ nın cayma hakkından faydalanabilmesi için; yapılan satışın 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun Kapsamına giren bir satım sözleşmesine dayanması; iadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

13.2. Ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelâtinli ambalajın açılması,tekrar satılabilirlik özelliklerinin kaybedilmiş olması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir. ALICI, ürünü kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle yükümlüdür.
13.3. İade işlemlerinin gerçekleşmesi için öncelikli olarak ALICI’ nın web adresimizden “İADE” bölümünde bulunan matbu iade formunun doldurulması gerekmektedir.  Bu form doldurulmadan yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecektir. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürüne ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur.

13.4. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli ALICI’ ya iade edilir ve 20 günlük süre içinde ürün iade alınır. Fatura aslı gönderilmezse, ALICI’ ya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.

13.5. İade edilecek ürünün ayıplı olması halinde kargo ücreti SATICI tarafından karşılanır.

MADDE 15: ÖZEL ÜRÜNLER İÇİN İADE KOŞULLARI

15.1. ALICI, tarafından satın alınmış olan ürünün telefon olması halinde ürün ekranında yer alan koruma bandının çıkarılmamış olması, ekranda ve telefonun diğer yerlerinde herhangi bir çizik, hasar v.s. olmamalıdır. Telefona ait bütün aksesuarların eksiksiz ve hasarsız bir şekilde orjinal paketleriyle gönderilmesi gerekmektedir.

15.2. Kullanım esanasında ALICI tarafından vücut ile birebir temas gerektiren ürünler ( kulaklıklar v.s.), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar ve buna benzer ürünler arızalı/ ayıplı olması halleri dışında niteliği itibariyle iade edilemeyecek  ürünler arasında bulunmaktadır.

15.3. Her türlü yazılım ve programalrın, DVD, VCD, CD ve kasetlerin, dizüstü bilgisayarların, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinin (toner, kartuş, v.s.) iade edilebilebilmesi için ambalajlarının açılmamış olması şarttır.

15.4. LCD monitör, TV ya da Notebook ürünlerinin “ölü piksel” olması durumlarında uluslararası standartlar çerçevesinde değerlendirme yapılacaktır. Buna göre; LCD panel üretiminde pixel yapısına dayanan bir teknoloji kullanılmaktadır.  Bu teknoloji yapısı gereği ürünlerin üretimi aşamasında LCD Panel üzerinde “parlak nokta” veya karanlık/siyah nokta oluşabilmektedir. Monitör üreticileri, üretim sırasında oluşan bu noktaları, belirli adetin altında ve noktaların birbirine uzaklık değerinin belirli değerin altında kaldığı ve aksi belirtilmediği sürece “normal ürün” (ayıplı olmayan ürün) olarak kabul etmektedirler. ALICI, ürünü kullandığı takdirde SATICI’ dan hiçbir talepte bulunamayacağını kabul ve taahhüt eder.

15.5. ALICI’ nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.


MADDE 16: TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’ dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’ nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’ nın  oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. 

MADDE 17: YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

MADDE 18: YÜRÜRLÜK

Site üzerinden verilen siparişe ait ödemenin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır. SATICI, söz konusu sözleşmenin site üzerinde, ALICI tarafından okunduğuna ve kabul edildiğine dair onay almaksızın sipariş verilememesini sağlayacak yazılımsal düzenlemeleri yapmakla yükümlüdür. 

TARAFLAR

Dedektoravm

İstasyon mah.zübeyde hanım cad.no:20/a
Gökçebey/ZONGULDAK
05522128141

whatsapp